Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики


У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні».

Представники медичних, педагогічних та науково-дослідницьких установ, головні позаштатні спеціалісти МОЗ України, представники органів влади, громадських об’єднань, вищих навчальних закладів зібралися для обговорення шляхів вирішення ситуації, що склалася з вакцинацією. Результатом засідання стали рекомендації, які учасники круглого столу надішлють на розгляд Президента України, РНБО та Міністерств.

Зокрема, учасники круглого столу рекомендують:

- Взяти до уваги Державну програму імунопрофілактики та захисту від інфекційних хвороб на 2016-2022 роки.

- Визнати боротьбу з керованими інфекційними захворюваннями одним із елементів національної безпеки держави. При проведені «Реорганізації і стандартизації санітарно-епідемічного нагляду і контролю» в Україні в рамках Програми «25 кроків до щастя» врахувати необхідність створення електронного реєстру щеплень для дітей та дорослих, починаючи з 2016 року. Використовувати на практиці «Паспорт імунізації» для самоорганізації пацієнтів.

- Враховуючи колізії нормативно-правової бази щодо обов’язковості проведених щеплень при відвідувані дитячих організованих колективів, а також статтю 5 Конвенції про захист прав і гідності людини, доцільно внести зміни до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

- Звернутись до Міністерства інформаційної політики для супроводу державної політики запобігання небезпечних інфекційних хвороб шляхом вакцинації.

- Акцентувати увагу МОЗ України на освітньому рівні викладання та навчання питань імунопрофілактики у вищих медичних навчальних закладах, закладах післядипломної освіти, медичних коледжах. МОН України - розглянути можливість використання відео-уроку для старшокласників на тему: світові можливості захисту від інфекційних захворювань на сьогоднішній день.

- Створити Центри захисту від інфекційних хвороб як науково-практичних баз, де можна отримати консультативну допомогу з питань інфекційних захворювань і імунопрофілактики, та безпосередньо провести щеплення.

- Вважати проблеми захисту від керованих інфекцій актуальними та обов’язковими для всіх відомств та Міністерств. Залучити головного інфекціоніста Міноборони України до вирішення проблем із керованими інфекційними захворюваннями серед військовослужбовців.

Довідково:

Станом на 1 січня 2014 року обсяг вакцинації дітей проти гепатиту В становив 32%; кору, паротиту, краснухи - 55%; кашлюку, дифтерії, правцю - 69%; поліомієліту - 72%; гемофільної інфекції - 77%; туберкульозу - 87%. При цьому протягом поточного року рівень вакцинації знизився до критично низького. За даними МОЗ України, станом на 1 жовтня 2014 року в Україні щеплено проти гепатиту В 31%; кору, паротиту, краснухи – 46%; кашлюку, дифтерії, правцю - 36%; поліомієліту - 39%; гемофільної інфекції - 35%; туберкульозу - 41%.

Таке суттєве зниження показників імунізації обумовлене не лише тим, що протягом останніх років в Україні накопичилось багато проблем, пов’язаних з організацією імунопрофілактики, здійсненням медичного контролю за проведенням щеплень, дотриманням правил імунізації та моніторингом післявакцинальних реакцій та ускладнень, що негативно впливають на стан імунопрофілактики населення та призводить до зменшення довіри населення до вакцинації, а й недосконалістю законодавства у цій сфері.

Прес-служба МОЗ України


Дата: 9-06-2015   |  Переглядів: 1669
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Июнь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: