Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

Попередимо поліомієліт!!!


Поліомієліт – це вірусне інфекційне захворювання, що уражує нервову систему і викликає повний параліч. Вірус проникає в організм через рот і розмножується в кишечнику. Вірус дуже заразний і може передаватися від дитини до дитини та інфікувати без жодних симптомів, поки не призведе до зараження та виникнення паралічів у тієї дитини, яка не мала щеплення. Вірус протягом багатьох тижнів живе в зараженій слині або калі інфікованого.

Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Виділення вірусу із глотки і з фекаліями починається вже в інкубаційний період, який триває в середньому 5-12 днів (можливі коливання від 2 до 35 днів). Вірус передається під час контакту з виділеннями інфікованої людини, як правило через брудні руки до рота, а потім розмножується в кишечнику. Після появи перших симптомів захворювання (висока температура, втома, головний біль, нудота, регидність шиї та біль у кінцівках) вірус продовжує виділятися з фекаліями.

Поліовірус стійкий в навколишньому середовищі. Він зберігає свої інфекційні властивості в стічних водах при 0°С протягом місяця. Нагрівання при температурі 50°С вбиває вірус протягом 30 хвилин у воді, а при 55°С – в кисло-молочних продуктах. Вірус стійкий до УФ-променів і висушування, а також до хлорвміщуючих дезінфектантів (хлорне вапно, хлорамін).

Профілактика поліомієліту – тільки ВАКЦИНАЦІЯ!

Поліомієліт невиліковний, але його можна попередити за допомогою вакцинації. Протягом останніх років вакцинування дітей на Україні було вкрай низьким. І, як наслідок, у серпні 2015 р. на Закарпатті було виявлено та підтверджено  два випадки поліомієліту, спричинених вакцино-спорідненим поліовірусом.

Згідно із міжнародними стандартами, однією із вимог ВООЗ у відповідності із ситуацією, яка склалась в Україні, для припинення передачі поліовірусу - є проведення загальнонаціональних заходів із вакцинації дітей. Для цього Міністерство охорони здоров’я України схвалило проведення трьох раундів додаткової імунізації. Перші два тури вже були проведені (з 19 жовтня по 18 грудня 2015 р) і охоплювали імунізацією дітей віком до 6 років. Третій раунд розпочався з 25 січня 2016 року. Цільова група цього раунду – діти віком до 10 років.

Критерії включення дітей для отримання ОПВ в рамках третього раунду вакцинації.

1. Вакцинації ОПВ в рамках третього раунду підлягають усі діти, як щеплені від поліомієліту раніше за віком, так і щеплені частково, з порушенням календаря щеплень, віком від 2-х місяців до 10-ти років (9 років 11 місяців 29 днів).

2. Діти, які не отримали жодної дози вакцини проти поліомієліту, отримують першу дозу інактивованою полівакциною (ІПВ) та можуть бути далі вакциновані ОПВ не раніше ніж через 14 днів після отримання ІПВ.

3. Діти, які раніше (більше ніж 14 днів) отримали щонайменше одну дозу інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ окремо чи в складі комбінованих вакцин або ОПВ), повинні отримати ОПВ в рамках раундів вакцинації ОПВ, незалежно від часу отримання останньої дози.

4. Тривалість третього раунду вакцинації ОПВ складає 2 тижні (з 25 січня по 05 лютого) з можливістю його подовження, враховуючи ускладнення епідситуації з грипу та ГРВІ.

Джерела інформації щодо поліомієліту:

Інформація для населення про поліомієліт - http://moz.gov.ua/ua/portal/mtpp_publicinfo/

Новини про поліомієліт - http://moz.gov.ua/ua/portal/mtpp_news/Дата: 4-02-2016   |  Переглядів: 451
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: