Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

Кашлюк


Кашлюк – гостре інфекційне захворювання, для якого характерними є напади своєрідного кашлю. Вражає переважно дітей. Сприйнятливість дітей до кашлюка дуже велика вже з перших місяців життя.
Період заразності – з перших днів захворювання до 3 – 4 –ого тижня спазматичного кашлю (приблизно 40 діб). Від зараження до появи перших ознак захворювання (інкубаційний період) проходить в середньому 7 – 9 діб. В перебігу хвороби розрізняють три періоди: катаральний, спазматичний і період одужання.
Катаральний пеірод характеризується появою нетипового сухого кашлю, іноді – невеликим підвищенням температури (в деяких випадках до 38,5-39 градусів).
В наступні дні кашель посилюється, через 10-14 діб захворювання вступає в спазматичний період. Напади кашлю характерні короткими поштовхами з наступним свистячим судомним вдиханням (реприз), далі знову кашлеві поштовхи і знову реприз. Іноді кашлеві поштовхи досягають десяти разів. Напад закінчується виділенням вязкої прозорої мокроти, а нерідко – блюванням. Обличчя хворого набрякає, іноді виникають зміни в органах дихання, серцево-судинній і нервовій системах, в складі периферійної крові. Цей період триває 2 – 8 тижнів, іноді довше.
В період одужання напади кашлю слабшають і рідше виникають. Поступово кашель припиняється.
Ускладнення частіше виникають у дітей раннього віку (пневмонії із затяжним перебігом, ураження нервової системи, втрата слуху, зору та ін.) Тривалий кашель під час перебігу хвороби може призвести до бронхіту, ателектазу легенів (спадання легенів, або їх частини внаслідок відсутності повітря в альвеолах).
Лікування супроводжується раціональним доглядом, перебуванням на свіжому повітрі, щадящим нервову систему режимом, харчування висококалорійною їжею – невеликими порціями, але часто.
Після одужання розвивається стійкий імунітет.
Профілактика включає ранню ізоляцію хворих на весь термін заразності (40 діб), а також карантинні заходи.
Основна профілактика кашлюка – імунізація. Щеплення для профілактики дифтерії, правця та кашлюку проводиться за віком у 3 місяці (перше щеплення), 4 місяці (друге щеплення), 5 місяців (третє щеплення) та 18 місяців (четверте щеплення).
Інтервал між першим і другим, другим і третім щепленнями вакциною проти кашлюку, дифтерії, правця становить щонайменше 1 місяць. Інтервал між третім і четвертим щепленнями повинен становити не менше 12 місяців.

Л.В.Красницька, завепідвідділу Одеської облСЕСДата: 7-09-2012   |  Переглядів: 1088
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: