Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

«Поховані чорнобильські ліси! Не забувайте наші голоси»


«Поховані чорнобильські ліси! Не забувайте наші голоси»Чимало працівників санітарно-епідеміологічної служби Одещини взяли участь у ліквідації аварії на ЧАЕС в перші місяці після цієї важкої техногенної та екологічної катастрофи. Серед них – Олег Миколайович Федоров, Олександр Акимович Пергамін, Микола Петрович Гіманов, Сергій Васильович Штиков. І це лише кілька імен учасників ліквідації аварії, представників обласної санепідслужби.

Чорнобильське лихо не залишило байдужим нікого, мабуть, у світі, але найбільше відчули його дихання на собі власне жителі самого містечка і усієї так званої зони. Потерпілі від аварії втратили не лише обжиті домівки, здоров’я чи надію на його відновлення, для багатьох людей це був страшний поворот долі. Небезпечну місію ліквідаторів аварії на атомній електростанції взяли на себе насамперед люди, підготовлені до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, навчені працювати в умовах радіаційного ризику. Але такої сили випробувань до Чорнобиля Україна не знала. З усього Союзу формувались спеціальні загони фахівців для надання екстреної допомоги потерпілим – і людям, і станції, і навколишньому середовищу. Наскільки це можна було зробити, зважаючи на серйозність ситуації. а ще оглядаючись на те, що радіаційний фон вплинув не лише на екологічний стан території власне України, він різко змінив життя нинішніх країн-сусідок, а тоді – республік. Братні народи теж опинились перед загрозою, яку несе підвищений радіоактивний фон.

Кілька років тому Сергій Васильович Штиков розповів про власну участь у ліквідації аварії. Тема, видно по всьому, залишилась болючою й досі, хоча з тих пір минуло чимало часу.

- Я там був з кінця вересня по листопад 1986 року. Ще у травні було сформовано полк громадянської оборони, особливий санепідвзвод, а я очолив в ньому радіологічний відділ. Командний склад працював там по два місяці.

Із санітарно-епідеміологічної служби Одеської області там працювали Олег Федоров, Віталій Лисенко, Анатолій Нечипоренко. Ми міняли один одного, а з Анатолієм Івановичем Нечипоренко ці два місяці пережили разом.

Спогади – які вони? Підйом о 6 ранку, відбій – о 23-ій годині. Займались обробкою санітарного транспорту на спеціальних пунктах. Практично ми попали на обробку міста Прип’ять. Вранці рота туди виїжджала і першою йшла радіологічна служба, яка оглядала, вивчала територію, перевіряла її на можливість заходу туди військових і давала дозвіл на введення підрозділу. Ми проводили радіологічні дослідження грунту, дахів, балконів, будинків. Працювали в новому мікрорайоні.

В чому полягала ця робота? Зняти штиковою лопатою шар грунту і вивезти його на могильник, що в восьми кілометрах від Прип’яті. А що таке новий мікрорайон? В ньому люди тільки-тільки отримали квартири, і у них ще всі речі знаходились на балконах, в упаковках – нові холодильники, пральні машини, меблі і т.п. І все це майно, яке мало слугувати людям, вантажили на самоскиди і вивозили і ховали у могильниках.

Дахи будинків мили, очищували таким чином бвід радіоактивного бруду. І, звичайно, мешканців, домашніх тварин – собак там вже не було. Навіть ворони покинули зону.

І коли працюєш на цій території, не занурюючись у деталі, не уявляєш собі, що ось тільки недавно тут жили люди, то все нормально, а як тільки замислишся над тим, що трапилось у житті кожного, хто покинув практично всі пожитки, забравши з дому лише документи…

Не по собі стає! Ми і намагалися не говорити між собою на цю болісну тему, не підкошувати силу духа – треба було працювати і працювати.

А так… Знаєте, суто армійське життя: полк стояв у 30-кілометровій зоні, проживали ми в палатках, і в листопаді було вже прохолодно, а піч-буржуйка виручає лише на одну-дві години, доки палиш. Це вже потім збудували стаціонарні корпуси, з’явилось опалення.

Люди, що виручали Чорнобиль, приїжджали на ЧАЕС звідусіль.Дата: 30-04-2013   |  Переглядів: 913
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: