Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

Вірусні гепатити


Людмила Красницька, начальник відділу эпідеміологічного надзору ДУ Держсанепідслужби в Одеській області

 

Інфекційні захворювання під загальною назвою «вірусні гепатити» є не тільки небезпечними для здоров’я населення, вони завдають також великих економічних збитків там, де щодо гепатитів виникає неблагополучна епідемічна ситуація.

Вірусні гепатити розподіляються на ентеральні (коли інфекція потрапляє в організм людини через шлунково-кишковий тракт) і парентеральні, які пов’язані з передачею інфекції через кров. До ентеральних належать гепатити А і Е, до парентеральних – В, С, D, F, J.

Вірус гепатиту А виділяється разом із фекаліями і сечею хворої людини і  зберігається в навколишньому середовищі тривалий час. Потрапляє вірус до організму через брудні руки, а також разом із забрудненою водою.

Активність вірусу гепатита А в різні пори року неоднакова, це зокрема, пов’язано з тим, що найвищою є забрудненість води в осінньо-зимовий період. Вода взагалі грає провідну роль у передачі вірусної інфекції, особливо на територіях, де існує її дефіцит, де погані або й зовсім відсутні системи водопостачання і каналізування. Але заразитися гепатитом А можна також і через інфіковану їжу.

Контактно-побутовим шляхом, разом із брудною водою потрапляє в організм людини також вірус гепатита Е, зараження яким є дуже небезпечним для вагітних жінок. Захворювання на гепатит Е може призвести до загибелі і матері, і плоду.

Із відомих сьогодні вірусних гепатитів, які передаються через кров, найбільш поширеним є гепатит В. Ця форма захворювання притаманна наркоманам, які користуються спільною голкою для ін’єкцій, зараження може відбутися також при переливанні крові, через нестерильний інструментарій. Через те, що вірус гепатиту В може передатися  статевим шляхом, його іноді ще називають «сімейним». Хворіють на гепатит В головним чином дорослі.

Заразитися вірусним гепатитом С можна як від хворого, так і від носія віруса. У всьому світі ця форма хвороби вважається однією із найбільш важких серед інфекційних захворювань. Часто симптоми гепатита С у хворої людини або зовсім не проявляються, або ж  характеризуються підвищеною стомлюваністю і нудотою. Вилікувати гепатит С важко, після зараження організму хвороба часто переходить в хронічну форму, яка може призвести до цироза печінки.

Отже, хоча свою підступну руйнівну роботу віруси здійснюють вже в початковому періоді перебування в клітинах організму, але ознаки конкретної хвороби в цей час ще не проявляються. Тому людина не здогадується, з якої причини  у неї шлунково-кишкові розлади, нудить, зник апетит, болить голова, ломить суглоби. І лише звернення до лікаря і проведені лабораторні аналізи допоможуть вияснити, яка саме недуга є причиною окреслених вище симптомів.

Правильний діагноз і ефективність лікування залежать від того, як швидко хворий звернеться за медичною допомогою. Зрозуміло, що своєчасно визначений діагноз і призначений курс лікування одночасно запобігають також і важким ускладненням.  

Профілактика вірусних гепатитів насамперед залежить від ставлення людини і її оточення до санітарно-гігієнічних правил побуту, особистої гігієни, вжиття некип’яченої питної води, дотримання чистоти посуду для приготовлення їжі. А ще - від її особистої настороженості відносно стерильності ін’єкційних голок, шприців, а також будь-якої лікувально-діагностичної процедури.      

Для людини, яка хворіє або ж перехворіла на гепатит, особливе значення має харчування. Після повернення з лікарні теж слід дотримуватися суворої дієти, призначеної лікарем, причому так довго, скільки це необхідно для одужання. Треба також регулювати фізичні навантаження. Адже печінка швидше відновлює свої фізіологічні функції, коли їжа відповідає спеціальній дієті і коли не перевищуються фізичні навантаження. До речі, в лежачому положенні тіла цей важливий орган краще забезпечується кров’ю і його клітини ефективніше відновлюються, що позитивно впливає на процес реабілітації організму.   Дата: 27-10-2013   |  Переглядів: 1142
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: