Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

Квітнева колегія обласної держсанепідслужби


Квітнева колегія обласної держсанепідслужби27 квітня відбулось засідання колегії Одеської обласної держсанепідслужби, в якому взяли участь головні державні санітарні лікарі міст та районів області, провідні фахівці. На засіданні, яке провела головний державний санітарний лікар області Любов Засипка, підбито підсумки роботи служби за перший квартал 2012 року, обговорено питання держсанпіднагляду, пов’язані з наступаючим літнім сезоном. Грунтовно проаналізовані також інші теми, актуальні і значимі у  профілактиці інфекційних захворювань, забезпеченні санепідблагополуччя.

З аналізом діяльності санепідустанов області та підрозділів обласної санепідстанції за перший квартал виступила заступник головного державного санітарного лікаря області Ніна Вегержинська. Вона зазначила, що вибіркова перевірка стану виконання планів роботи служби свідчить про те, що заплановані організаційні та санітарно-протиепідемічні заходи в цілому виконано. За звітний період держсанепідслужба області забезпечила організаційно-методичну роботу, нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства та контроль за виконанням розпорядчих і директивних документів у світлі обласних профілактичних програм.

Епідситуація з інфекційної захворюваності в першому кварталі поточного року була стабільною. Ураженість населення паразитарними захворюваннями залишалась на рівні першого кварталу 2011 року. Зважаючи на те, що незабаром через територію області очікується проїзд учасників та вболівальників чемпіонату «Євро-2012», особливе профілактичне значення мають протиепідемічні заходи, вжиті службою.

Квітнева колегія обласної держсанепідслужбиДоповідач зазначила також, що за перший квартал року проведено 1255 обстежень дитячих та підліткових закладів, з них понад 1000 – з пунктами харчування, тобто об’єктів підвищеного ризику. Там, де були виявлені порушення, накладено штрафи, а в деяких випадках винесені також і постанови про заборону експлуатації.

Торкаючись стану забезпечення населених пунктів області питною водою, доповідач, зокрема, відзначила, що у місті Одесі досягнуто гарантованої якості та безпеки води. Але поліпшення функцій відомчих, сільських водопроводів та колодязів досі залишається проблемою. Також з настанням сприятливих погодних умов необхідно активізувати роботу з райдержадміністраціями щодо питань каналізування населених пунктів.

Н.Д.Вегержинська наголосила на належних упереджувальних заходах проти погіршення епідситуації, яке можуть викликати означені вище проблеми, зокрема, впродовж літнього оздоровчого сезону.

Серед іншого під час обговорення доповіді було звернено увагу на потребу активізувати дослідження атмосферного повітря на території житлових забудов, в районах розташування промпідприємств та автомагістралей. Санітарний стан – санітарна очистка міст, сіл і прилеглих територій – це проблема, яка під постійним контролем служби. Проте сьогодні вона вирішується дуже повільно, що непокоїть санітарно-епідеміологічну службу і спонукає знову і знову порушувати перед владними структурами це питання.

Про те, як виконуються вимоги санітарного законодавства власниками ресторанів та кафе, як там діє відомчий контроль; як проходять перевірки харчоблоків шкіл та дитсадків під час рейдів; у якому вони стані –  говорили головні державні лікарі міст і районів, аналізуючи підготовку до оздоровчого сезону.

Доповідаючи про хід виконання плану підготовки баз відпочинку та оздоровлення, заступник головного державного санітарного лікаря Анатолій Приказюк відзначив, що готуються до відкриття 1010 закладів для дітей і 420 – для дорослих. Їх діяльність узгоджується з санітарно-епідеміологічною службою. Доповідач звернув особливу увагу на відповідність до санітарних вимог стану дитячих оздоровчих баз та тих, що розраховані на дорослих, але прийматимуть на літній відпочинок дітей. Треба врахувати, зазначив А.М.Приказюк, досвід колишніх років, щоб убезпечити перебування на цих базах дітей. Всі дитячі заклади повинні бути забезпечені медпрацівниками.

Потрібно посилити нагляд за роботою харчоблоків, до початку роботи кожного закладу переглянути перспективні меню, узгодити асортимент готових страв, суворо дотримуватися переліку продуктів, які заборонено приймати, виготовляти та використовувати у дитячому харчуванні.

Головний державний санітарний лікар області Л.Г.Засипка доречно зауважила, що зараз стає помітною тенденція до годування відпочиваючих ресторанною їжею, або приготовленою в кафе, так як на  базах-новобудовах відсутні власні харчоблоки. Це є порушенням чинного санітарного законодавства.

На засіданні колегії також зосереджено увагу головних лікарів, на території яких будуть організовані наметові табори: їм треба неухильно діяти у відповідності до «Державних санітарних норм і правил влаштування, утримання та організації режиму діяльності дитячих наметових містечок» (згідно наказу МОЗ України від 7 лютого 2012 року).

Співдоповідачі головний державний санітарний лікар міста Одеси Іван Климентьєв та головний державний санітарний лікар Кілійського району Віталій Гончаров доповіли про виконання заходів, окреслених комплексним планом запобігання епідемічним ускладненням. Йшлося про конкретні справи: про вже вирішені і про ті, що ще перебувають у стані доробки та про заплановані на  найближчий час.

Квітнева колегія обласної держсанепідслужбиІ хоча у кожному підрозділі служби є, звичайно, й свої, притаманні тільки йому, проблеми, та більшість з них все ж  спільні, тому колеги провели засідання на одному диханні, у повному взаєморозумінні. А воно насамперед характеризується їх сталою професійною свідомістю. Що й засвідчить подальший держсанепіднагляд за виконанням «Комплексного плану заходів щодо запобігання епідемічним ускладненням у весняно-літній період в Одеській області на 2011-2015 рр.», цільових програм та комплексних планів з профілактики особливо небезпечних та інших соціально небезпечних інфекцій.

Насамкінець треба відзначити, що ефективність виконання окреслених санепідслужбою професійних завдань багато в чому залежить від плідності співпраці з органами влади та іншими структурами, призваними сприяти  роботі по забезпеченню санітарного та епідемічного благополуччя населення.Дата: 28-04-2012   |  Переглядів: 1263
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: