Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

«У нас спільні проблеми. Вирішимо їх разом»


«У нас спільні проблеми. Вирішимо їх разом»Дві найголовніші теми професійного сьогодення були розглянуті на першому спільному засіданні Головного управління держсанепідслужби в Одеській області, проведеного  з ДУ «Одеський лабораторний центр держсанепідслужби України» в останній день травня: результати роботи з початку року та взаємодія новостворених структур. Провела засідання начальник Головного управління держсанепідслужби в Одеській області, головний державний санітарний лікар Одеської області Любов Засипка. Окреслюючи теми для колегіального розгляду, Любов Гнатівна підкреслила, що останні роки санепідситуацію в області  вдалось утримати на належному рівні, без спалахів інфекційних захворювань. У цьому спільна заслуга фахівців усіх підрозділів, об’єднаних в держсанепідслужбі  до кінця минулого року. Спільним залишилось пріоритетне завдання і після створення нових, самостійних структур. Це – забезпечення державного санепіднагляду, санепідблагополуччя населення області. Дійсно, у перші місяці роботи виникло багато питань, і треба вибудувати колегіальні підходи до їх вирішення, продумати спільну діяльність в оздоровчий сезон і особливу увагу приділити літньому оздоровленню та відпочинку дітей. Після короткого аналізу ситуації Любов Засипка закликала членів колегії та запрошених на засідання фахівців обох установ висловити власне ставлення до процесу формування та налагодження взаємодії на терені реформованої профілактичної медицини області.

«У нас спільні проблеми. Вирішимо їх разом»

Підсумки роботи за період від початку поточного року підбив заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби в Одеській області Анатолій Приказюк. Доповідач відзначив, що заплановані заходи в цілому виконані, незважаючи на реорганізаційні труднощі, що пов’язані з реформуванням держсанепідслужби та створенням нових установ. Здійснено організаційну роботу, спрямовану на забезпечення виконання покладених на Головне управління завдань. Проведено наради з начальниками управлінь, спільне засідання колегії держсанепідслужби з колегією УОЗ та медицини катастроф облдержадміністрації, селекторні та апаратні наради. Триває робота згідно обласних профілактичних програм, рішень облради, розпоряджень облдержадміністрації, рішень комісії з питань ТЕБ та НС, директивних документів МОЗ України.

Червоною ниткою на засіданні пройшла тема взаємодії. Вона викликала гарячі дебати, і кожна точка зору додавала свою жаринку до спільного багаття, спонукаючи до глибоких роздумів про те, як бути далі. Як взаємодіяти за нових юридичних і робочих умов, коли окрім статусу відбулися відповідні зміни в новостворених колективах. Коли значно скоротилися штати, а обсяг роботи і найголовніше – відповідальність –  залишилися тими ж, що і раніше. І коли після реорганізації ще не відпрацьовані всі фахові моменти і профільні зв’язки, бо це вимагає і часу, і сприятливих фінансових умов.

Порядок взаємодії Головного управління держсанепідслужби в Одеській області та ДУ «Одеський лабораторний центр держсанепідслужби України» було затверджено керівниками означених установ та погоджено з Головою Держсанепідслужби України, Головним державним санітарним лікарем України. З доповіддю, присвяченою взаємодії новостворених структур, на першій спільній колегії виступила начальник управління організації держсанепіднагляду Головного управління держсанепідслужби в Одеській області Лідія Степанова.

«У нас спільні проблеми. Вирішимо їх разом»

Основними напрямками взаємодії новостворених структур є планування роботи, реєстрація та розслідування випадків інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), радіаційних уражень людей, ведення статистичного обліку та звітності, державний санітарно-гігієнічний та епідеміологічний моніторинг, робота зі скаргами, зверненнями та запитами, порядок подання інформації, підготовка та атестація кадрів, підготовка окремих видів документів, політика у сфері інформаційних технологій, координація та контроль діяльності установ, що належать до сфери Управління Держсанепідслужби України.

Доповідач наголосила на актуальності забезпечення жорсткого контролю у дотриманні санітарно-гігієнічного режиму в період оздоровчого сезону. Проведення дезінфекції, дезінсекції, дератизації є основними складовими режиму. Тому при кожному обстеженні в актах повинна бути повнота відображення здійсненого, його оцінка.

Сьогодні, відзначила Лідія Степанова, з цілком об’єктивних причин ще не можна говорити про повний обсяг виконання плану лабораторного контролю. Але за тими показниками, яких змогли досягти відокремлені структури підрозділів лабораторного центру у пріоритетних напрямках роботи, можна стверджувати про їх дієвість. При всіх труднощах у перші місяці після реорганізації вдалось налагодити взаємодію у здійсненні щоденної реєстрації та обліку провідомлень про кожний вперше виявлений випадок інфекційного захворювання. Проте такі аспекти спільної роботи, як своєчасне надання інформації про результати лабораторних досліджень, оперативного аналізу тощо –  ще потребують і обопільних зусиль, і часу. Тим більш, що настав літній оздоровчий сезон, який завжди вимагає особливого професійного зосередження на інфекційній захворюваності, рівень якої зазвичай підвищується у ці місяці. Узгодження спільної діяльності обох структур дозволить своєчасно впливати на санітарно-епідемічну ситуацію та не допустити ускладнень з інфекційної захворюваності.

Директор ДУ «Одеський лабораторний центр Держсанепідслужби України» Віталій Гончаров взяв активну участь у обговоренні напрямків діяльності, конкретизації завдань. Він підкреслив готовність лабораторного центру до взаємодії на користь спільній справі та висловив свої пропозиції щодо налагодження плідних робочих зв’язків на основі колегіальності.  

Докладну інформацію про другий етап роботи ліквідаційної комісії, підготовку актів прийому-передачі та порядок передачі майна зробила начальник управління соціально-гігієнічного моніторингу, голова ліквідаційної комісії Ніна Вегержинська.   

«У нас спільні проблеми. Вирішимо їх разом»

На засіданні з доповіддю про результати роботи за перший квартал року та взаємодії виступила Ольга Володіна, завідуюча відділу дослідження фізичних та хімічних факторів ДУ «Одеський лабораторний центр Держсанепідслужби України».

У дебатах взяли участь головний бухгалтер управління Ганна Папурова, начальник відділу епідеміологічного нагляду управління Людмила Красницька, завлабораторії фізичних факторів відділу дослідження фізичних та хімічних факторів ДУ «Одеський лабораторний центр Держсанепідслужби України» Людмила Болотнікова, начальник Білгород-Дністровського міськрайонного управління  Володимир Олійник, завідувач Болградського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Одеський лабораторний центр Держсанепідслужби України»Михайло Курдоглов,  та ін.

«У нас спільні проблеми. Вирішимо їх разом»

Засідання колегії тривало п’ять годин. Фахівці служби обговорювали найсуттєвіші моменти, які сьогодні впливають на роботу обох державних установ. Говорилося й про особисте ставлення кожного спеціаліста до подолання труднощів, які виникли в період реорганізації, про формування  колегіальності у професійних взаємовідносинах обох структур, про гальма, які затримують здійснення спільних завдань профілактичної медицини. Нестандартним видалося засідання, але певну розгубленість, яка подекуди випливала на хвилі обговорень болючих проблем, тамувала віра в професійні сили, вагомий досвід, якого набула і традиційно розвиває санепідслужба за свої майже дев’яносто років боротьби за здоров’я своїх співвітчизників.   

Поліна ОвчинниковаДата: 5-06-2013   |  Переглядів: 1326
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: