Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом


Дата 28 липня була обрана для Всесвітнього дня боротьби з гепатитом на честь народження у цей день лауреата Нобелівської премії професора Баруха Самюеля Блумберга, який відкрив вірус гепатиту В і розробив першу вакцину проти гепатиту B.

У Всесвітній день боротьби з гепатитом 28 липня 2015 року, ВООЗ звернувся із закликом до громадськості діяти без зволікання для попередження випадків інфікування і смерті від гепатиту.

Вірусні гепатити є однією із найактуальніших медичних і соціальних проблем у світі. Гепатити посідають восьме місце серед основних причин смерті у світі. Серед інфекційних хвороб людини вірусні гепатити посідають третю сходинку, поступаючись лише гострим респіраторним вірусним інфекціям та інфекціям шлунково-кишкового тракту.

Вірусний гепатит — група інфекційних хвороб, відомих як гепатит А, В, С, D і E — вражає сотні мільйонів людей у всьому світі, викликаючи гостру і хронічну хворобу печінки. Щорічно ці хвороби стають причиною майже 1,5 млн смертей.

Етіологічно розрізняють вірусний гепатит А, В, С, D і Е. За клінічним перебігом виділяють легку, середньоважку і важку злоякісну форми (гепатит В і D). Перебіг може бути гострим, хронічним, з ускладненнями або без них.

Вірусний гепатит А (застаріле – хвороба Боткіна, інфекційний гепатит) протікає гостро, циклічно з короткочасними симптомами інтоксикації та порушеннями функції печінки, характеризується доброякісним перебігом. Інкубаційний період складає від 10 до 45 днів.

Збудник захворювання — вірус гепатиту А, який потрапляє до організму з їжею або водою. Збудник міститься в крові та виділеннях хворого і виділяється з випорожненнями, а зараження відбувається через брудні руки і заражені продукти.

Джерело інфекції — хворі в переджовтушнім і жовтяничнім періоді, а також з безжовтяничною формою.

Характерними симптомами є підвищення температури до 40°C, головний біль, болі в м’язах, легкі катаральні явища, одночасно знижується апетит, з’являються нудота, блювота і болі в правому підребер’ї, а також темна сеча і знебарвлений кал. На 5-6-й день хвороби з’являється знебарвлений кал, жовте забарвлення склер і шкіри. У цей період відзначається поліпшення стану хворого. Жовтяниця може триматися до 1 місяця. Характерні брадикардія та зниження артеріального тиску. Хворий гепатитом А обов'язково має бути госпіталізований. Після видужання особи, що хворіли на гепатит А, підлягають диспансерному нагляду протягом деякого терміну (від 6 місяців до 1 року).

Вірусний гепатит В — (застаріле — сироватковий гепатит) інфекційне захворювання, що спричиняється вірусом гепатиту B та уражує печінку, призводячи до її запалення.

Збудник — вірус, який не руйнується високою температурою. Джерело інфекції — хвора людина. Основні шляхи передачі: статевий, плацентарний, при пологах, переливанні крові та її препаратів, а також при використанні нестерильних шприців та інструментів. Тривалість інкубаційного періоду становить до 3 місяців. Захворювання починається поступово - відзначаються втрата апетиту, нудота, блювота, печія і біль в епігастральній області і печінки. Через 2 тижні з’являється темна сеча, кал стає безбарвним, надалі розвивається жовтяниця, яка тримається протягом 1-2 тижнів, але може тривати до 3 місяців.Зазвичай захворювання протікає важко, можливий перехід в хронічну форму, яка характеризується прогресуючим перебігом і може ускладнитися цирозом печінки, печінкової енцефалопатією.

Вірусний гепатит С — це інфекційне захворювання, що спричиняється вірусом гепатиту С і вражає в основному печінку людей. Інфекція часто протікає безсимптомно, але хронічна інфекція призводить до утворення фіброзу в печінці, і в кінцевому результаті до цирозу, чи раку печінки (гепатокарциноми). Зараження відбувається парентерально, під час внутрішньовенного вживання наркотиків, чи при переливанні крові, внаслідок погано стерилізованого медичного обладнання, при нанесенні татуювання нестерильними інструментами. Вірус зберігається в печінці в близько 85% інфікованих.

Збудника гепатиту С охрестили «лагідним вбивцею». Непомітно, підступно вірус забирає людське життя, скорочує його тривалість. 180 млн. хворих, 350 тис. смертей щороку на рахунку цієї підступної інфекції. За прогнозами експертів ВООЗ, кількість людей, які страждають на гепатит С, до 2015 – 2020 рр. подвоїться.

Гепати́т D — вірусна інфекція з парентеральним механізмом зараження, для якої характерно запальне ураження печінки. Особливістю збудника є його залежність від наявності допоміжного вірусу, в ролі якого виступає вірус гепатиту B. Шляхи зараження схожі з такими при гепатиті В. Дельта-гепатит характеризується важким перебігом.

Вірусний гепатит Е — збудник — вірус гепатиту Е — нестійкий у зовнішньому середовищі, гине при кип'ятінні, під впливом антисептиків, однак може тривало зберігатися в прісній воді. Джерело інфекції — хвора людина. Зараження відбувається орально-фекальним шляхом. Інкубаційний період становить 30-40 днів. Клінічна картина така ж, як і при гепатиті А, але з більш важким перебігом.

Основою для постановки діагнозу є клінічні симптоми. У крові визначається підвищення зв’язаного білірубіну, збільшується активність сироваткових ферментів, виявляється позитивна тимолова проба. У сечі визначаються жовчні пігменти. Для визначення виду вірусного гепатиту застосовують імунологічні методи.

Усі вище перечислені захворювання можуть бути попереджені, однак більшість людей не знають як потрібно діяти.

Попередьте гепатит — знайте про ризики

Небезпечна кров, небезпечні ін'єкції і спільне використання ін'єкційного обладнання для введення наркотиків можуть призвести до інфікування вірусом гепатиту.

Попередьте гепатит - забезпечте безпеку ін'єкцій

Щорічно майже 2 млн. осіб хворіють гепатитом в результаті небезпечних ін'єкцій. Використання стерильних одноразових шприців може попередити ці інфекції.

Попередьте гепатит - зробіть аналіз, проведіть лікування

Є ефективні засоби для лікування гепатиту B і зцілення від гепатиту C.

Епідемічний процес, у переважній більшості випадків, має прихований характер, тому офіційна статистика показує низький рівень розповсюдженості цього захворювання. Про неповне та несвоєчасне виявлення випадків захворювань свідчать низькі рівні захворюваності на гострі форми та ріст захворюваності на хронічні за останні роки.

Рання діагностика та госпіталізація хворих на гострий гепатит В, диспансерний нагляд за перехворілими (до зняття їх з нагляду) та хворими на хронічні гепатити до певної міри обмежують розповсюдження інфекції.

Попередьте гепатит – зробить щеплення

Безпечна і ефективна вакцина забезпечить захист від гепатиту B на все життя. Згідно з «Календарем профілактичних щеплень в Україні», який затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11.08.2014 р. №551, вакцинації для профілактики гепатиту В підлягають усі новонароджені. Для вакцинації дітей використовується вакцина за схемою: I вакцинація — новонароджений (1-а доба), II вакцинація — 1-й місяць життя, III вакцинація — 5-6 місяців життя дитини.

Рекомендовані щеплення проти гепатиту В — категоріям осіб з підвищеним ризиком зараження цією інфекцією (медичні працівники, персонал сфери послуг, що за специфікою своєї профдіяльності може мати контакт з біологічними рідинами людини та інші); проти гепатиту А – персонал установ громадського харчування та підприємств харчової промисловості, який бере участь у приготуванні (виробництві), транспортуванні та реалізації продуктів харчуванні та інші.

Специфічних засобів профілактики гепатитів С і D немає.Дата: 29-07-2015   |  Переглядів: 480
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Январь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: