Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

Засідання колегії Головного управління Держсанепідслужби в Одеській області та ДУ «Одеський лабораторний центр Держсанепідслужби України»


Спільне засідання колегії провели 30 липня Головне управління Держсанепідслужби в Одеській області і ДУ «Одеський лабораторний центр Держсанепідслужби України».

Розглянуто шість найголовніших питань у рамках діяльності обох установ за перше півріччя.

Начальник Головного управління Держсанепідслужби в Одеській області, головний державний санітарний лікар Одеської області Любов Засипка розпочала засідання колегії з характеристики нинішньої санепідситуації у державі, яку нещодавно дав Головний державний санітарний лікар України: «Ситуація є стабільною, але нестійкою».

«Саме на цей висновок і маємо орієнтуватися у збереженні санітарно-епідемічного благополуччя, упередженні інфекційних захворювань,–  наголосила головний державний санітарний лікар області. –  Об’єднавши зусилля з Лабораторним центром, ми зобов’язані допрацювати літній оздоровчий сезон з хорошими результатами».

Зі звітом про роботу Управління в першому півріччі року виступила Наталія Осадча, заступник начальника Головного управління, заступник головного державного санітарного лікаря області. Прозвучала інформація про те, що управлінням забезпечено контроль за виконанням обласних профілактичних програм; про  роботу зі зверненнями громадян, про забезпечення санепідблагополуччя. Результати обстеження об’єктів підвищеного епідризику, зокрема, показали, що із 2670 об’єктів порушення виявлені на 546, до порушників вжито відповідні адміністративні заходи.

Як завжди влітку, гостро стоїть питання попередження такого захворювання, як сальмонельоз. На жаль, ще не всі підприємства-виробники харчової продукції області забезпечили виконання власних превентивних заходів щодо безпечності своєї продукції, і в цьому напрямку триває робота Управління.

Доповідач також розглянула дані поточної епідситуації, хід підготовки до початку нового навчального року загальноосвітніх шкіл, окреслила упереджувальні заходи, спрямовані на недопущення епідускладнень на завершальному етапі літнього оздоровчого сезону. Підбиваючи підсумки виконання рішень попереднього засідання колегії, Наталія Осадча відзначила позитиви та вказала на ті моменти роботи, які ще потребують належного доопрацювання.  Особливо важливими об’єктами нагляду, на яких зараз повинні зосередитися фахівці, вказала головний державний санітарний лікар області Любов Засипка, є дитячі дошкільні, оздоровчі заклади та підготовка до нового навчального року, зокрема – питання про забезпечення в школах водопостачання та туалетів з комфортною температурою.

Заступник директора  ДУ «Одеський лабораторний центр Держсанепідслужби України» Дмитро Бондаренко у своїй звітній доповіді відзначив, що всі заплановані на перше півріччя дослідження на фізико-хімічні та бактеріологічні показники, в тому числі і питної води – основи санепідблагополуччя –  виконано у взаємодії з Головним управлінням Держсанепідслужби. Розроблено план модернізації матеріальної бази Лабораторного центру. Прозвучала також думка про необхідність під час планування роботи  більш прицільного узгодження заходів з метою посилення взаємодії обох установ. Нині ж треба коригувати плани для забезпечення ефективності роботи.     

Регламент і стандарти досліджень – ці поняття звучали під час фахового обговорення проблем сьогодення. На засіданні колегії відзначено, що створення робочої групи по спільному опрацюванню стандартів, насамперед, стосовно контрольних точок та обсягу заходів, має на меті відрегулювання основних питань взаємодії двох окремих структур, що раніше були єдиною службою і діяли у єдиному ритмі.

Директор ДУ «Одеський лабораторний центр Держсанепідслужби України» Віталій Гончаров зауважив, що таким чином можна буде досягти бажаних результатів досліджень.
Голова ліквідаційної комісії Ніна Вегержинська звернула увагу учасників наради, а насамперед голів ліквідаційних комісій районних управлінь, на дотримання строків складання звітів про завершальний етап ліквідаційного процесу у світлі відповідного наказу МОЗ за  № 176.   

Колегія прийняла відповідні до розглянутих питань рішення.Дата: 6-08-2013   |  Переглядів: 1082
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: