Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

Фахівці та науковці обговорили проблеми державно-приватного партнерства у галузі охорони здоров’я України


В рамках виставки «Охорона здоров’я 2013» відбулась друга науково-практична конференція «Державно-приватне партнерство у галузі охорони здоров’я. Сьогодення та перспективи».

 

Актуальність даної теми не викликає сумнівів, зважаючи на недофінансування з державного бюджету галузі охорони здоров’я України. Необхідність залучення інвестицій бізнес-партнерів, беручи до уваги успішний світовий досвід, свідчить про ефективність державно-приватного співробітництва в розвитку національних систем охорони здоров’я.

 

Під час своєї доповіді Голова C.R.E.A.M. EUROPE PPP Alliance Зоран Єлич вказав на переваги такого партнерства та запропонував план його розвитку, розроблений спеціально для медичної галузі України.

 

Голова Української федерації роботодавців охорони здоров’я Володимир Загородній підкреслив важливість теми конференції та закликав усіх учасників до активної дискусії. За його словами, єдиним шляхом для подолання прогалини в партнерстві бізнесу та країни є прийняття закону «Про державно-приватне партнерство». У такому випадку з’являється ще один суб'єкт, який може забезпечити публічність і відкритість функціонування національної медичної сфери.

 

Спеціальний гість конференції – директор з розвитку проектів найбільшої девелоперської компанії Швейцарії – HRS International Девід Мізрахі поділився з учасниками заходу останніми тенденціями та напрямами залучення інвестицій для фінансування закладів охорони здоров’я у Європі.

 

На конференції окремою темою була озвучена проблема фінансування медичної допомоги потерпілим у ДТП. Радник генерального директора Моторно-транспортного страхового бюро України Сергій Бурлаєнко озвучив факт серйозного недофінансування галузі охорони здоров’я з питань надання екстреної медичної допомоги потерпілим у ДТП, що призводить до високої смертності та інвалідизації (наприклад, в Україні цей показник у 10 разів вищий, ніж у Швеції). Він підкреслив, що при залученні механізмів державно-приватного партнерства цю проблему можна вирішити і, як результат, суттєво скоротити економічні та соціальні втрати суспільства.

 

Доповідачі конференції у своїх виступах наводили і позитивні приклади вже реалізованих в Україні проектів державно-приватного партнерства. Зокрема, керівник програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» Денис Денисенко розповів про співробітництво у боротьбі проти епідемії туберкульозу в Донецькій області. За його словами, терміни реалізації цієї програми: 2007–2011, 2012–2016 роки. Приклад паритетного фінансування – 48 млн гривень від Благодійного Фонду Ріната Ахметова, 50 млн грн від обласного бюджету. В процесі реалізації проекту медичні працівники області пройшли навчання з діагностики та лікування захворювання по міжнародній методиці, були створені комфортні та безпечні умови лікування, забезпечена швидка і точна діагностика світового рівня. Як результат, захворюваність в Донецькій області знижена на 26,5%, смертність від туберкульозу – на 40 %.

 

Наукове зібрання було організоване Українською федерацією роботодавців охорони здоров’я, за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Європейської асоціації з державно-приватного партнерства C.R.E.A.M Europe PPP Alliance.

 

Прес-служба МОЗ УкраїниДата: 29-10-2013   |  Переглядів: 880
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: