Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

На Дніпропетровщині знизився показник захворюваності дітей на туберкульоз


У 2012 році на 100 тисяч населення в середньому припадало 14,5 хворих, а цього року показник зменшився до 11,6. Порівняно з аналогічним періодом минулого року показник захворюваності дітей на туберкульоз знизився на 20%.

 

Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

 

«Як правило розпізнати туберкульоз у дітей складніше, ніж у дорослих, адже у них не завжди виникають симптоми, які викликають занепокоєння, – розповіла Валентина Гінзбург. – Тому задля вчасного виявлення захворювання необхідно щороку обстежувати дитину».

 

У зв’язку з цим на Дніпропетровщині всі діти віком до 14 років один раз на рік обов’язково проходять туберкуліновий тест. Окрім проби Манту для виявлення туберкульозу у дітей використовують Діаскінтест, який відзначається високою точністю.

 

З метою попередження туберкульозу серед населення на Дніпропетровщині щороку проводяться місячники боротьби з цією хворобою. Завдяки роботі сучасного пересувного флюорографа жителі віддалених сіл та районів області мають змогу пройти якісне безкоштовне обстеження.

 

«Профілактика туберкульозу є першочерговим завданням медиків у боротьбі з цим захворюванням, про що також наголосив і Президент України Віктор Янукович. Особливо, коли мова йде про дітей, – зазначила Валентина Гінзбург. – Завдяки систематичній роботі у цьому напрямку, Дніпропетровщина вже має позитивні результати. Адже за останні три роки в області покращилася ситуація з захворюваністю на туберкульоз серед дітей та підлітків».

 

Довідка:

 

На Дніпропетровщині функціонує шість протитуберкульозних диспансерів, одна протитуберкульозна лікарня, п’ять спеціалізованих протитуберкульозних відділень, п’ять протитуберкульозних санаторіїв для лікування дітей та два для лікування дорослих.

Наразі усі фтизіатричні заклади на 100% забезпечені необхідними медичними препаратами та витратними матеріалами.

Важливим напрямком є оновлення матеріально-технічної бази фтизіатричних закладів. Так, у 2012 році для Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова та Дніпропетровського обласного клінічного лікувального профілактичного об’єднання «Фтизіатрія» придбали сучасний флюорограф та пересувний рентгенологічний апарат.

Для проведення найточніших досліджень лабораторії фтизіатричних закладів області оснащені центрифугами (пристроями для поділу сипучих тіл або рідини та відділення рідини від твердих тіл).

Завдяки збільшенню фінансування фтизіатричної галузі у Дніпропетровській області провели реконструкцію, капітальні та поточні ремонти у протитуберкульозних диспансерах та санаторіях. У 2010 році відкрили оновлене відділення для лікування хворих тяжкої (мультирезистентної) форми туберкульозу у ДОКЛПО «Фтизіатрія» на 40 ліжок. У Криворізькому протитуберкульозному диспансері №2 після проведення капітального ремонту відкрито клініко-діагностичну лабораторію.

 

Прес-служба МОЗ УкраїниДата: 29-10-2013   |  Переглядів: 1001
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: