Актуальні новини

 
 

Новини ВООЗ

» XML error: at line 0


 
 

Наші координати

Адреса: 65029, м.Одеса,
вул. Старопортофранківська, 8 Телефон: (048) 7234842,
Факс: (048) 7231841
Ел.пошта: info@odses.gov.ua
Зв'язок через сайт: Написати
 
 


Пошук по сайту...

ПОЛОЖЕННЯ про Головне управління Державної санітарно-епідеміологічної служби в Одеській області


ЗАТВЕРДЖЕНО
Голова Державної санітарно-
епідеміологічної служби України,
Головний Державний санітарний
лікар України
А.М. Пономаренко

 

 

Наказ Держсанепідслужби України

від 07 червня 2012р. № 51

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Головне управління Державної санітарно-епідеміологічної служби в Одеській області

 

1.       Головне управління Державної санітарно-епідеміологічної служби в Одеській області (далі   Головне   управління)   підпорядковується  Державній   санітарно-епідеміологічній службі України і є її територіальним органом.

Голова Одеської обласної держадміністрації координує діяльність Головного управління та сприяє йому у виконанні покладених на нього завдань.

2. Головне управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами та дорученнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Міністерства охорони здоров'я України, дорученнями Міністра охорони здоров'я України, наказами Держсанепідслужби України, дорученнями Голови Держсанепідслужби України, актами головного державного санітарного лікаря України, обласної держадміністрації, органів місцевого самоврядування, а також цим Положенням.

3. Завданням Головного управління є реалізація повноважень Держсанепідслужби України, визначених цим Положенням на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці

4.Головне управління відповідно до покладених на нього завдань:

4.1. Узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції та надає Голові Держсанепідслужби України пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.

4.2. Реалізує першочергові заходи щодо профілактики інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), радіаційних уражень людей, запобігання шкідливому впливу на стан здоров'я і життя людини факторів середовища життєдіяльності.

4.3. Здійснює санітарні заходи щодо охорони території відповідної адміністративно-територіальної одиниці  від занесення та поширення особливо небезпечних (у тому числі карантинних) і небезпечних інфекційних хвороб, здійснює державний санітарно-епідеміологічний нагляд і контроль у пунктах пропуску через державний кордон України.

4.4. Здійснює державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форми їх власності, фізичними особами та громадянами, виконанням ними санітарних та протиепідемічних (профілактичних) заходів.

4.5. Застосовує передбачені законодавством заходи для припинення порушення санітарного законодавства.

4.6. Здійснює нагляд за дотриманням вимог санітарних норм у стандартах.

4.7. Аналізує причини і умови погіршення санітарної та епідемічної ситуації на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та на водному, залізничному, повітряному транспорті, готує пропозиції щодо санітарних та протиепідемічних (профілактичних) заходів і здійснює контроль за їх проведенням.

4.8. Координує діяльність органів виконавчої влади у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

4.9. Інформує Держсанепідслужбу України про результати моніторингу ефективності вжитих заходів з попередження і зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення.

4.10. Здійснює контроль і нагляд за дотриманням вимог стандартів, технічних регламентів і технічних умов при транспортуванні, зберіганні і використанні (експлуатації) нехарчової продукції.

4.11. Видає дозволи, висновки, гігієнічні сертифікати, інші документи дозвільного характеру, передбачені законодавством.

4.12. Проводить державний соціально-гігієнічний моніторинг та моніторинг атмосферного повітря, поверхневих вод суші й питної води, морських вод, мінеральних і термальних вод, лікувальних грязей, озокериту, ропи лиманів і озер, ґрунтів, фізичних факторів у місцях відпочинку населення, у тому числі на природних територіях курортів, а також моніторинг забруднення вод у районах водозаборів, які перебувають у зоні впливу аварії, стихійного лиха, катастрофи.

4.13. Аналізує небезпечні для здоров'я людини фактори середовища життєдіяльності людини, виробничого середовища та здійснює державний санітарно-епідеміологічний нагляд на всіх етапах виробництва та реалізації нехарчової продукції.

4.14. Здійснює державний санітарно-епідеміологічний нагляд за застосуванням дезінфекційних засобів і проведенням дезінфекційних заходів.

4.15. Погоджує санітарні та протиепідемічні (профілактичні) заходи, що розробляються на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, контролює їх здійснення.

4.16. Проводить відбір зразків, вимірювання, випробування і дослідження з метою визначення впливу на стан здоров'я і життя людини повітря, води, ґрунту.

4.17. Здійснює епідеміологічний нагляд за побічною дією імунобіологічних препаратів та їх епідеміологічною ефективністю.

4.18. Проводить аналіз та оцінку ризику для здоров'я і життя людини, обґрунтування заходів з управління ризиком.

4.19. Проводить обстеження, розслідування, лабораторні та інструментальні дослідження і випробування, а також санітарні, гігієнічні, токсикологічні, епідеміологічні та інші види оцінки середовища життєдіяльності людини, об'єктів, нехарчової продукції, робіт, послуг, проектної та нормативної документації і видає висновки щодо їх відповідності вимогам санітарних норм.

4.20. Веде державний облік інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), радіаційних уражень людей на відповідній території.

4.21. Надає пропозиції Держсанепідслужбі України щодо здійснення гігієнічної регламентації та державної реєстрації небезпечних факторів, дезінфекційних засобів, косметичних та лікарських засобів, ведення реєстрів висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи, інших відповідних державних реєстрів.

4.22. Проводить державну санітарно-епідеміологічну експертизу і видає висновки щодо відповідності об'єктів експертизи вимогам санітарного законодавства, обґрунтовує медичні вимоги щодо безпеки об’єкта для здоров’я та життя людини.

4.23. Бере участь у проведенні атестації виробництва підприємств, що здійснюють переробку, утилізацію або знищення вилученої з обороту неякісної та небезпечної продукції.

Страница 1 из 3 | Следующая страница


Дата: 6-04-2014   |  Переглядів: 5001
 

 
 

? Запитати ?


Новини МОЗ

Держсанепідслужба України долучається до прог ..
Представники Державної санітарно-епідеміологічної служби України долучаться до європейської програми SHIPSAN ACT Information System та мережі PAGnet. Таких домовленостей досягли фахівці слу ...

У Києві обговорили проблеми імунопрофілактики
У Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Державна політика щодо імунопрофілактики в Україні». Представники медичних, педагогічних та на ...

Розпочались обговорення МОЗ України з медични ..
21 травня у МОЗ України відбулась селекторна нарада на тему: «Актуальні питання забезпечення якості надання медичної допомоги». Захід пройшов під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я ...

У МОЗ України обговорили шляхи реформування в ..
22 квітня у МОЗ України пройшов експертний круглий стіл із відеотрансляцією заходу по регіонам України на тему: «Реформа вищої медичної освіти в Україні». Проректор з наукової ро ...

В Полтавській області посилюється боротьба із ..
В Полтавському обласному Центрі здоров'я відбувся круглий стіл «Своєчасна діагностика туберкульозу та належна якість надання медичної допомоги хворим – запорука успіху». Захід пройшов у рамках міс ...

Календар

«    Декабрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Архів

Июнь 2016 (1)
Май 2016 (2)
Апрель 2016 (5)
Март 2016 (5)
Февраль 2016 (8)
Январь 2016 (10)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: